Antrenorul Rapidului, Marius Șumudică, a declarat, într-o conferință de presă, că nu își regretă recentele incidente cu jurnaliștii.
Întrebat despre regretul pentru incidentele recente, Marius Șumudică a fost categoric. A afirmat că nu își schimbă atitudinea și nu regretă nimic din acțiunile sale.
RAPID
Expresii controversate ale lui Șumudică: amenințări la adresa jurnaliștilor după meciul cu FCSB și discuții tensionate cu un moderator sportiv.
- După partida cu FCSB (0-0), antrenorul Rapidului a amenințat un jurnalist al publicației Fanatik, Alin Grigore: „Tu ești de la Fanatik, nu? De mâine nu o să mai fii, să îți cauți de muncă!”.
- Pe 1 martie, în timpul unei emisiuni la Prima Sport, moderatorul Silviu Tudor Samuilă a declarat că a primit un mesaj deranjant de la antrenorul Rapidului, pe care l-a interpretat ca o amenințare: „Vreau să ştiu şi eu. Marius Şumudică mi-a transmis printr-o colegă că nu ar trebui să ne întâlnim”.
VIDEO. Antrenorul Rapidului nu își regretă atitudinea față de jurnaliști: „Sunt aşa şi nu mă pot schimba”
„Nu am nicio problemă cu presa. Respect presa din România. Există preferințe și antipatii, sunt oameni cărora nu le sunt simpatic. Nu regret nimic și nu mă voi schimba niciodată. Aşa sunt şi nu mă pot schimba. Nu doresc să intre în dispute cu nimeni şi le doresc sănătate tuturor jurnaliștilor. Ei pot să-și facă meseria cum consideră de cuviință”, a declarat Marius Șumudică.
Nu comentez declarațiile președintelui. Sunt concentrat pe joc și pe rezultate. Obiectivele intermediare au fost îndeplinite și mă voi concentra pe obiectivele ulterioare. Vrem să uităm play-off-ul dezastruos și sperăm să fim competitivi. Rapid nu va accepta dictarea adversarilor. Vrem victorie împotriva oricărui adversar.
– Marius Șumudică
