Oțelul pierde spectaculos la Galați în Superliga, după 2-0! Eliminări și dramă în minutul 90+6

superliga-–-meci-de-infarct-la-galati,-unde-otelul-a-condus-cu-2-0-dar-a-pierdut-in-minutul-90+6-/-au-fost-eliminati-doi-jucatori-–-hotnews.ro

Superliga – Meci de infarct la Galaţi, unde Oțelul a condus cu 2-0 dar a pierdut în minutul 90+6 / Au fost eliminaţi doi jucători – HotNews.ro

Fotbaliștii echipei Oțelul Galați. FOTO: Flaviu Buboi/NurPhoto/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Formația Oțelul Galați a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Politehnica Iași, într-un joc din etapa a 30-a a Superligii, ultima din sezonul obişnuit.

Meciul a avut două eliminări: Soares ‘6, la oaspeți, și Cisse ’73, la gazde.

Oțelul a condus cu 2-0, grație golurilor marcate de Markovic ’17 și Tănasă ’27.

Pentru Poli Iași au marcat apoi Camara ’38, Marchioni ’39 și Ştefanovici ’90+6.

Oțelul Galați: Dur-Bozoancă – D. Maftei (Zhelev ’63), Cisse, Angha, M. Silva – Bourard (Bani ’65), Zivulic, Lameira – Maciel (Hofman ’83), Markovic (Cojocaru ’65), A. Tănasă. Antrenor: Ovidiu Burcă

Poli Iași: Fernandez – G. Soares, Umar, Samayoa, Ispas – A. Diakhaby (Skuka ’54), Bordeianu, Marchioni (Nardini ’90+2), Ştefanovici – A. Roman (Adăscăliţei ’11) – S. Camara (Moreira ’90+2). Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaș galben: Zivulic ’63

Cartonaşe roșii: Cisse ’73 / Soares ‘6

Arbitri: Radu Petrescu – Marius Badea, Nicuşor Marin – Mihail Sebastian Lăstun

Camera Video-Asistență (VAR): Cristina Trandafir, Valentin Porumbel

Observatori: Corneliu Fecioru, Romulus Chihaia

Exit mobile version