Videouri

Fostul ministru Bogdan Ivan recunoaște vina în accidentul în care a fost implicat

Fostul ministru al Energiei, Bogdan Ivan, a recunoscut că a fost responsabil pentru accidentul rutier suferit joi seara în Bistrița, după ce a intrat cu autoturismul într-un autobuz în centrul municipiului. Incidentul s-a produs în zona primăriei și a avut urmări materiale, fără victime grave.

Detalii despre accident

Accidentul s-a produs joi, 25 iunie, în zona sediului primăriei Bistrița. Bogdan Ivan era la volanul mașinii personale când a fost implicat într-o coliziune cu un autobuz.

Mașina fostului ministru s-a avariat puternic în partea frontală, după impactul cu autobuzul, a arătat o fotografie publicată ulterior. Ivan se afla în mașină împreună cu soția sa în momentul accidentului.

Recunoașterea responsabilității

Ivan a declarat că incidentul s-a produs din vina sa. El a explicat că nu a acordat prioritate autobuzului pentru că nu l-a văzut. Potrivit declarației sale, soarele bătea direct în direcția din care venea autobuzul, ceea ce i-a redus vizibilitatea.

El a precizat: „Eu am fost de vină pentru că nu am acordat prioritate unui autobuz, efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și efectiv nu l-am observat.”

Pericol de tragedie

Ivan a subliniat că accidentul putea avea urmări grave, mai ales dat fiind că în mașină se afla copilul său, în vârstă de trei ani.

El a afirmat: „Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de 3 ani în mașină, sunt doar câteva vânătăi și o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie.”

Imagini și consecințe

În urma impactului, autoturismul a fost grav avariat, fiind surprins în imagini cu partea frontală distrusă. Impactul a fost puternic, iar mașina a suferit daune importante.

Nimeni nu a fost raportat ca fiind rănit grav în eveniment, însă se ridică riscul unor complicații din cauza impactului.

Contextul incidentului

Potrivit surselor, accidentul a avut loc în centrul orașului, pe strada adiacentă sediului primăriei, într-o zonă intens circulată. Ivan a fost însoțit de soția sa la momentul coliziunii.

Politicianul și-a exprimat regretul față de incident, recunoscând că vina a fost a sa și că va suporta consecințele pentru această greșeală.

Care este reacția ta?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Postări înrudite