Moldo a explicat despărțirea de Iasmina, dezvăluind motivele care au dus la sfârșitul relației lor.
Iasmina și Moldo au avut o relație de la sfârșitul sezonului 3 până în prezent. În ultimele săptămâni, au apărut divergențe considerabile între cei doi, ducând în cele din urmă la decizia de a se despărți.
Moldo, despre finalul relației cu Iasmina
Moldo și Iasmina s-au despărțit din cauza unor neînțelegeri apărute în timpul emisiunii.
Concurentul a decis să vorbească despre situație, asumându-și responsabilitatea pentru decizia sa și pentru eventualele critici și acuzații. Moldo a declarat că a dorit ca relația să funcționeze și s-a lăsat purtat de evenimente de la început. Cu toate acestea, nu au reușit să ajungă la un acord.
„Sunt conștient că toată lumea a urmărit ediția de astăzi și a văzut că eu și Iasmina am luat decizia de separare. Îmi asum toate criticile și acuzațiile care apar online. Aș vrea să vă explic anumite aspecte. Îmi asum responsabilitatea pentru anumite greșeli. De la sfârșitul sezonului 3, între mine și Iasmina a existat o apropiere. Despre o relație, însă, au existat întrebări constante, legate și de diferența de vârstă. În sezonul nou, am încercat să simt lucrurile mai profund, să nu mai am bariere, să trec peste orice. Am dorit ca relația să evolueze, să fie una frumoasă, am început să ținem unul la celălalt. Ne-am apropiat mult, până când am realizat anumite erori. …”, a spus Moldo într-un live.
Ce a determinat despărțirea?
Moldo a explicat că mai multe aspecte l-au condus la această decizie, printre care diferențele de vârstă și caracter și faptul că a încercat să schimbe pe Iasmina. De asemenea, concurentul a subliniat că își dorește o relație serioasă, iar cu Iasmina nu a avut această certitudine.
„A fost un moment în care am simțit că nu pot continua. Nu știu dacă a fost o problemă legată de vârstă, de caracter, probabil că am greșit că am încercat s-o schimb. Poate nu ar fi potrivit, dar a fost mereu o barieră între noi. Am 26 de ani și îmi doresc o relație serioasă. Cu Iasmina nu am simțit acest lucru. Nu am avut sentimentul unei relații solide. Pot sublinia că probabil că sentimentele au fost mai mult din partea ei”, a mai spus Moldo.